Cellulit na udach – diagnostyka i leczenie

Z cellulitem według badań walczy około 80 % kobiet. Najczęściej tzw. skórka pomarańczowa pojawia się na udach i pośladkach. Cellulit głównie może być spowodowany uwarunkowaniami genetycznymi, wahaniami hormonalnymi, złą dietą lub siedzącym trybem życia. Przyczyną pojawienia się skórki pomarańczowej może być także częste przebywanie w saunie, depilacja ciepłym woskiem, jak również chodzenie w butach na wysokich obcasach oraz spożywania mięsa nafaszerowanego hormonami (głównie kurczak). Obecnie rynek oferuje nam wiele sposobów zwalczania cellulitu na udach. Trudno tak naprawdę orzec, który jest naprawdę skuteczny. W tym artykule skoncentrujemy się sposobach bardziej innowacyjnych. Pierwszym takim sposobem są spodenki antycellulitowe.

Wykonane są one z bawełny z dodatkiem miedzi, srebra i węgla. Ich zadaniem jest poprawienie krążenia, co wiąże się z lepszą pracą układu limfatycznego. Dodatkowo na za pomocą węgla mają działanie oczyszczające. Według producenta spodenki oprócz zwalczania cellulitu na udach także je modelują, dzięki czemu pod ubraniem zgrabniej wyglądają.

Na rynku dostępne są również różnego rodzaju masażery zarówno ręczne, jak i elektryczne. Te drugie są dla osób oraz dla kogoś, kto nie lubi się przemęczać zwłaszcza, jeżeli chce masować uda systematycznie. Inną opcją są bańki chińskie, którymi można wykonywać masaż samodzielnie. Bańki mają od trzech do siedmiu centymetrów.

Na początku masaż jest bolesny, z czasem ból się zmniejsza. Działanie bańki chińskiej podobne jest do bańki stosowanej przy leczeniu przeziębień. Różnica jednak polega na tym, że nie należy bańki po zassaniu trzymać w jednym miejscu, lecz masować kolistymi ruchami od dolnej części ud do górnej.

W celu osiągnięcia pożądanych efektów należy masować uda codziennie po kilka minut. Kobiety, które mają problemy z żylakami powinny zrezygnować z tej metody. Inną metodą pozbycia się skórki pomarańczowej na udach jest laser. Istnieje możliwość kupienia urządzenia do stosowania w warunkach domowych, które wytwarza promieniowanie laserowe.

Przy zakupie lasera otrzymuje się serum stworzone na bazie kofeiny, która zwiększa tempo spalania tkanki tłuszczowej. Przed rozpoczęciem zabiegu, należy na udo nałożyć to właśnie serum. Zabieg powinien być wykonywany codziennie po dziesięć minut. Nie należy przekraczać określonego czasu. Na rynku istnieje duży wybór metod zwalczania cellulitu na udach. Trudno stwierdzić, który z nich jest najbardziej skuteczny, gdyż zależy to od uwarunkowań wewnętrznych organizmu.

Na cellulit polecamy: Cellineę

3 thoughts on “Cellulit na udach – diagnostyka i leczenie

  1. Ja stosowałam bańki chinskie. Namowila mnie do tego kolezanka. Na poczatku nie jest to zbyt przyjemny zabieg ale z czasem mozna sie przyzwyczaic;p efekty faktycznie są widoczne.Stosowałam je w połączeniu z Cellinea

    Odpowiedz
  2. mi spodenki antycellulitowe nie bardzo pomogły. Jakies efekty były widoczne ale nie takie jakich oczekwiałam. Teraz biore cellinee i powoli cellulit znika

    Odpowiedz
  3. Dużą rolę w przypadku cellulitu odgrywa dieta i cwiczenia. Do tego cellinea i jakiś zel i powinno byc dobrze;)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz