Ćwiczenia na cellulit, czyli jak to się robi, aby cellulitu nie było

Cellulit to problem większości kobiet. Na rynku dostępnych jest wiele produktów zwalczających tzw. skórkę pomarańczową. Jednak sam balsam, czy suplement nie zdziała cudów. Dla lepszych efektów warto zmienić tryb życia, czyli zdrowa i lekkostrawna dieta oraz aktywność fizyczna.Co do aktywności fizycznej do wyboru są różne opcje. Można zapisać się na zajęcia fitness lub aerobik, gdzie można ćwiczyć pod okiem instruktora. Osoby, które nie lubią się specjalnie przemęczać lub nie mają na to czasu mogą sobie zrobić codziennie 30 minutowy spacerek np. z psem lub wybrać się na wycieczkę rowerową.

Dobrym sposobem jest pójście do pracy pieszo lub rowerem zamiast samochodem, autobusem, czy metrem. Oczywiście im dalej mamy do pracy tym efekty lepsze. W walce z cellulitem pomocne jest także pływanie. Nie jest to zbyt męczące, a rezultaty są widoczne.

Materiały multimedialne:

Dla osób, które wolą ćwiczyć w domu lub po prostu sytuacja im nie pozwala na wyjście z domu np. w przypadku młodych mam dobrym rozwiązaniem jest rowerek stacjonarny, który daje bardzo dobre efekty. Można także zdecydować się na równie pomocny stepper ( zwykły albo skrętny, z linkami lub bez), orbitrek lub twister.

Dużym plusem tego typu ćwiczeń jest to, że nie jest się zależnym od pogody, można ćwiczyć oglądając ulubiony serial no i najważniejsze w przypadku mam nie trzeba wychodzić z domu. Bardzo dobre efekty daje także kręcenie hula-hopem. W Internecie można także znaleźć masę ćwiczeń pomagających zwalczać skórkę pomarańczową. Przykładowe to:

 1. Należy położyć się na plecach, a ręce ułożyć wzdłuż tułowia. Kolana mają być zgięte, tak, żeby uda były w pozycji prostopadłej do podłogi, łydki zaś w równoległej. Będąc w takiej pozycji należy kolana przyciągać do klatki piersiowej. Pośladki powinny być lekko uniesione. Takie ćwiczenie powinno się powtórzyć kilka razy.
 2. Trzeba położyć się na lewym boku. Można podtrzymać się rękami. Unoś wyprostowana lewą nogę. Ćwiczenie należy powtórzyć kilkanaście razy. Później zmień na prawą stronę.
 3. Połóż się na plecach. Nogi unieś tak, żeby były w pozycji prostopadłej do podłoża. Następnie uginaj na przemian kolana. Ćwiczenie powtórz kilkanaście razy.
 4. Do tego ćwiczenia potrzebne będzie krzesło. Należy oprzeć prawą rękę o krzesło i stanąć na prawej nodze. Lewą nogę uginamy i dajemy w bok. Ćwiczenie powtarzamy parę razy i zmieniamy nogę.
 5. Należy położyć się na brzuchu. Ręce trzymamy pod brodą. Podnosimy na przemian wyprostowane nogi.
 6. Klęczymy na kolanach. Następnie prawą nogę zgiętą w kolanie unosimy, prostujemy i chwilę przytrzymujemy. Ćwiczenie powtarzamy parę razy i zmieniamy nogę.
 7. Ćwiczenie podobne do wcześniejszego tylko nogę zamiast do góry do kierujemy w bok. Przytrzymujemy chwilę i czynność powtarzamy. Tak samo z drugą nogą.

Na cellulit polecamy: Cellineę

2 thoughts on “Ćwiczenia na cellulit, czyli jak to się robi, aby cellulitu nie było

 1. Fajna sprawa z tymi ciwczeniami. Nie każdy ma czas na na chodzenia na siłownie, czy basen zwłaszcza jak sie nie dawno urodziło dziecko tak jak ja. Własnie po ciązy została mi pamiątka w postaci cellulitu i staram sie co z tym zrobic. Jak na razie cwicze, jem zdrowiej co jest plusem tez dla mojej córeczki no i uzywam sobie prysznic cieplo-zimny;p powoli efekty widze;)

  Odpowiedz
 2. ja cwicze od kilku tygodni. Do tego zdrowo sie odzwywiam, stosuje banki chińskie i biore cellinee. Musze przyznac, że powoli zaczynam zwalczac cellulit;p

  Odpowiedz

Dodaj komentarz