Skórka pomarańczowa – definicja, zwalczanie i redukcja cellulitu. Czy warto się tym zainteresować?

Cellulit to nieproporcjonalne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej oraz zmiany w tkance podskórnej. Fachowa nazwa to lipodystrofia. Potocznie nazywany jest skórką pomarańczową. Dolegliwość ta pojawia się głównie u kobiet, u mężczyzn raczej nie stwierdzono tej przypadłości.Tzw. skórka pomarańczowa pojawia się przeważnie na udach, pośladkach, brzuchu, czasami także na ramionach oraz kolanach. Powstaje ona na wskutek powiększania się antypocytów (komórek tłuszczowych), które naciskają na naczynka krwionośne, co wiąże się z gorszym krążeniem krwi, a co w dalszych skutkach pogarsza pracę komórek, które nie wydalają wszystkich toksyn.

Niewydalone toksyny i inne substancje gromadzą się w tkankach przeradzając się w cellulit. Ze skórką pomarańczową borykają się kobiety w różnym wieku. U młodych kobiet pojawia się w okresie dojrzewania, kiedy to występują wahania gospodarki hormonalnej. Często także cellulit pojawia się u kobiet w ciąży oraz pań znajdujących się w okresie przekwitania.

Również kobiety, które zażywają środki antykoncepcyjne bardziej narażone są na pojawienie się u nich skórki pomarańczowej. Wyróżnia się trzy rodzaje cellulitu. Pierwszy z nich występuje w postaci twardej i pojawia się u kobiet w młodym wieku. Drugi rodzaj to cellulit wiotki, z którym borykają się kobiety w średnim wieku.

Trzeci rodzaj to cellulit obrzękowy. Jest to najcięższa postać. Ponadto można wyróżnić trzy stopnie cellulitu. Pierwszy stopień (najłagodniejszy) widoczny jest tylko w momencie, gdy ściśniemy skórę. Wtedy możemy zauważyć drobne uwypuklenia i wgłębienia. Drugi stopień występuje wtedy, gdy skórka pomarańczowa widoczna jest w pozycji stojącej (w pozycji leżącej skóra wydaje się gładka). Trzeci stopień jest wtedy, gdy cellulit widoczny jest w każdej pozycji.

Na cellulit polecamy: Cellineę

2 thoughts on “Skórka pomarańczowa – definicja, zwalczanie i redukcja cellulitu. Czy warto się tym zainteresować?

  1. Niestety młode dziewczyny, które dojrzewają są bardziej narażone na pojawienie sie cellulitu. przekonalam sie o tym na własnej skorze. Sporo czasu trwało zanim pozbylam sie cellulitu ale udało sie Podstawa to picei duzej ilosci wody, cwiczenia i jakis suplement;)

    Odpowiedz
  2. Ja jestem w trakcie zwalczania cellulitu. Powoli sie on zmniejsza. Podstawa to duzo samozaparcia i systematycznosc;)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz