Wypadanie włosów – przyczyny, diagnoza i leczenie

Łysienie i wypadanie włosów to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi zmaga się wielu ludzi. Częściej ten problem dotyka mężczyzn, dla tego skupimy się na wypadaniu włosów u panów. Głównym powodem łysienia są hormony, a dokładnie dihydrotestosteron,. Często tego typu łysienie jest dziedziczne, więc jeśli widzimy, że np. u ojca pojawiły się zakola itd. to można podejrzewać, że ten problem pojawi się także u syna. Jednak nie tylko uwarunkowania genetyczne powodują wypadanie włosów. Często jest to związane ze stresującym trybem życia. Stres, napięcie, czy zdenerwowanie jest jedną z przyczyn wypadania włosów. Poza tym zła dieta, a dokładnie fast foody, brak w posiłkach witamin i minerałów może przyczynić się do łysienia.

Jako, że problem dotyka wielu mężczyzn na rynku jest spory wybór produktów zapobiegających wypadaniu włosów. Ciągle powstają też nowe. Większość mężczyzn chce wyglądać młodo i atrakcyjnie, dlatego chętnie i z nadzieją sięga po tego typu produkty. Jako, że produktów jest sporo wybór jest trudny. Jednym z najbardziej popularnych produktów jest Follixin.

Jest to suplement w tabletkach. Follixin działa dwufazowo tzn. nie tylko zapobiega wypadaniu włosów, ale także stymuluje wzrost nowych. Specyfik ten nie jest na receptę, ponieważ jego skład jest na bazie składników naturalnych. Oprócz stosowania tego typu produktów warto także zmienić tryb życia na zdrowszy, czyli lekka dieta, mniej stresu i dużo odpoczynku.

2 thoughts on “Wypadanie włosów – przyczyny, diagnoza i leczenie

  1. Ostatnio mialem stresujący okres w pracy. do tego niezdrowe odzywianie i włosy zaczeły mi wypadac. Pojawily mi sie zakola mimo, ze nie ma jeszcze 30.Najpierw zacząłem probowac doowych sposobów ale srednio sie sprawdzily. Dopiero jak zmienilem diete, zadbalem o siebie no i zaczalem brac follixin wlosy przestały tak wypadac i powoli rosna nowe

    Odpowiedz
  2. Zauwazyłem, że dieta ma duży wpłw na stan naszych włosow. No i nie bez wpływu jest tryb życia.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz